Makam bayrakları, genellikle ülkenin veya bölgenin resmi sembolünü içeren ve yönetim görevlisinin makamını gösteren bayraklardır.Bu bayraklar, genellikle ülkenin veya bölgenin resmi törenlerinde, protokollerinde ve resmi ziyaretlerinde kullanılır.

Makam bayrakları, özel bir işleme ve tasarıma sahip olmaları nedeniyle, özel bir şekilde imal edilirler. Bu bayraklar, daha yüksek kalitede malzeme ve işçilik gerektirir. Makam bayraklarının imalatı, genellikle bir ülkenin veya bölgenin resmi bayrak üreticisi tarafından yapılır.

Ülkenin veya bölgenin resmi protokollerine uygun olarak yapılır ve Özel şirkelerin, makam odalarınada özel logolarına görede üretimide yapılır, yanında ise Türk Bayrağı, bulundurulması da makama ayrı bir ağırlık kazandırır.

Genellikle makam bayraklarının kullanım alanları, Yönetici odaları, genel müdürlükler, mahkemeler, üniversiteler, valilikler, Emniyet Müdürlükleri, Türk Silahlı Kuvvetleri, Belediye Başkanlıkları, Müsteşarlıklar, Bakanlıklar, Başbakanlık, Türkiye Büyük Millet Meclisi ve Cumhurbaşkanlıklarında kullanılır. Makamının vazgeçilmezi olan makam bayrakları, son derece gösterişli olmasıyla birlikte yanında Türk bayrağı bulunduğu için özel kurum bayraklarında ay ve yıldız kullanılmaz.

Makam bayrak, siparişi için (0553)532 34 57 numaralı telefonu arayabilir veya WhatsApp uygulamamızdan hızlı sipariş verebilirsiniz.

× Whatsapp Sipariş Hattı
Hemen Sipariş Verin